Immuunsüsteem – tervise valvur

Nii nagu inimene ise, kasvab ka meie immuunsüsteem koos oma ülesannetega. Nii seab iga elufaas meie loomulikule kaitsesüsteemile oma nõuded. Kahjuks vananeb ka meie immuunsüsteem- terviklik kaitse väheneb.

Hea uudis on see, et hea immuunkaitse säilitamiseks saame ise palju ära teha. Tasakaalustatud ja hooajaline toitumine, korrapärane liigutamine ja piisav puhkamine aitab juba ise kaitsevõime säilimisele oluliselt kaasa.

Mikrotoitained immuunsüsteemi jaoks

Kaitsesüsteemi toimimine on seotud adekvaatse toitainete (mikro- ja makrotoitained) manustamisega. Et üksikud komponendid koosnevad enamjaolt kiiresti taastuvatest rakkudest, on oluline tagada hea varustatus mikrotoitainetega.

Organismi immuunkompetentsi määrab seega muu hulgas mikrotoitainete, nagu C-, D-, E- ja A-vitamiini, ning mikroelementide, nagu seleeni ja tsingi manustamine.

Immuunfaktor – toitumine

Tasakaalustatud toitumine värskete toiduainetega on hea immuunkaitse alus. Seetõttu peaks toitumiskava eesotsas olema hooajalised puu- ja köögiviljad, kuid olulised on ka täisteratooted, õlid ja pähklid. Need toiduained sisaldavad tähtsaid vitamiine, mikroelemente ja sekundaarseid taimseid aineid, mida on organismis vaja paljude protsesside jaoks.

Toitumisalased omadused

Orthomol Immun on toidulisand. C- ja D-vitamiin ning tsink täiendavad immuunsüsteemi nõuetekohast talitlust, teised mikrotoitained,

 • nagu A-vitamiin, foolhape, B6- ja B12-vitamiinid, C-vitamiin, D-vitamiin, seleen, raud, vask ja tsink annavad panuse immuunsüsteemi nõuetekohasesse talitlusse.
 • A-vitamiin, riboflaviin (B2-vitamiin), biotiin ja niatsiin aitavad säilitada normaalseid limaskesti (nt suulimaskest).
 • A-vitamiin, tiamiin (B1-vitamiin), riboflaviin (B2-vitamiin), B6-vitamiin, B12, pantoteenhape, niatsiin, C-vitamiin, biotiin, jood, mangaan, raud ja vask aitavad normaliseerida energia ainevahetust.
 • C-vitamiin, E-vitamiin, riboflaviin (B2-vitamiin), tsink, seleen, vask ja mangaan aitavad kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest.
 • Orthomol Immun on laktoosivaba.
 • Orthomol Immun on gluteenivaba.

Mis maitsega on Orthomol Immun?

 • Orthomol Immun on apelsinimaitselisena saadaval pulber joogi valmistamiseks.
 • Päevaportsjonid on juba praktilistes üksikpakendites. Nii on sul ka võimalik päevaportsjoneid mugavalt kaasa võtta.
TOIDULISAND. TOIDULISANDID EI ASENDA MITMEKESIST JA TASAKAALUSTATUD TOITUMIST.

Kellele Orthomol Immun sobib?

Inimestele, kelle immuunsüsteem on nõrgenenud

 • tööl ja eraelus tekkiva koormuse tõttu
 • keskkonnasaasteainetest põhjustatud koormuse tõttu
 • ravimite manustamise tõttu
 • vale või puuduliku toitumise tõttu
 • toitumisest tingitud puudujääkide tõttu

Küsimused ja vastused

Miks on Orthomol Immuni päevaannuses nii palju erinevaid koostisaineid?

Orthomol Immuni on väikesesse ja praktilisse suurusesse kokku pandud 25 mikrotoitainet. Mõnel neist võib olla väga iseloomulik maitse ning need võivad ükseist mõjutada. Selleks et toode oleks sinu jaoks nauditav, praktiline ja ka säiliks hästi, tuleb mikrotoitained osaliselt üksteisest eraldada.

Mille poolest erineb Orthomol Immun konkurentidest?

Orthomol Immun sisaldab 25 tähtsat mikrotoitainet, mille hulgas on vitamiinid, sekundaarsed taimsed ained ja mineraalained. Orthomol Immun on originaaltoode ning end rohkem kui 30 aastat arstlikus praktikas tõestanud. Orthomol Immun on saadaval praktiliste päevaannustena neljas manustamisvormis.

Kas Orthomol Immun on dopinguvaba?

Orthomol Immun on sertifitseeritud ettevõtete toiduohutuse rahvusvaheliselt tunnustatud range standardi järgi (ISO 22.000). Lisaks testitakse Orthomol Immuni apelsini- ning mentooli-vaarikamaitseliste otsegraanulite, graanulite ja pudelijoogi/tableti kujul korrapäraselt eesmärgiga lisada see sportlaste jaoks eriti olulisse Kölner Liste®-sse.

Kas Orthomol Immunil on ka soodsamaid alternatiivtooteid?

Ei. Orthomol Immun on originaaltoode ning end juba rohkem kui 30 aastat arstlikus praktikas tõestanud. Orthomol Immun sisaldab 25 tähtsat mikrotoitainet, millest on moodustatud vitamiinide, sekundaarsete taimsete ainete ja mineraalainete eriline kombinatsioon.

Miks on Orthomol Immuni päevaannused eraldi pakendatud?

Orthomol Immuni soovitatakse tarvitada iga päev, mistõttu on päevaannused eraldi pakendatud. Nii ei aita me mitte ainult vältida igapäevasel kasutamisel vigu, vaid sul on võimalik oma päevaannus lihtsal viisil kaasa võtta, näiteks tööle või reisile. Lisaks aitab eraldi kotikestesse pakkimine kaitsta mikrotoitaineid valguse, hapniku ja soojuse eest. Valguskindlas pakendis säilib kogu Orthomol Immuni mikrotoitainesisaldus õigel hoiustamisel kuni parim enne kuupäevani.

Muud immuunsust suurendavad tooted